Viete ako správne používať zrkadlá v priestore?

Máte radi zrkadlá v priestore?

Ako najlepšie umiestniť zrkadlá, aby podporovali a váš život a podporovali priestor v ktorom bývate?

Viete, ako ich správne používať, aby  nespôsobovali problémy v živote?

Zrkadlá patria do skupiny nástrojov vo Feng shui, ktoré silno ovplyvňujú priestor v ktorom bývate, ale aj kde pracujete. Umiestňovanie zrkadiel v priestore nieje jednoduché. Ak uvažujete o veľkom zrkadle je vhodné poradiť sa s odborníkom na Feng shui. Pri menších zrkadlách je potrebné dodržať určité zásady.

Ako najlepšie a najvhodnejšie umiestniť zrkadlo, aby podporovalo váš život?

Je niekoľko pravidiel vo Feng shui , ktoré je potrebné dodržiavať pri umiestňovaní zrkadiel v priestore.

1. zrkadlá, ktoré majú poškodenú zrkadlovú plochu, obité rohy alebo sú prasknuté, je potrebné z priestoru odstrániť

2. zrkadlá sa môžu používať v akomkoľvek tvare napr. ovál, obdĺžnik, štvorec. Nedoporučuje sa používať delené zrkadlá z menších časti ako 20x20cm a mozaikové zrkadlá, pretože by to kúskovalo život a narušovalo duševnú rovnováhu a harmóniu členov v bývaní.

3. zrkadlá sa neumiestňujú oproti vchodovým dverám, pretože odrážajú prichádzajúcu energiu späť von

4. zrkadlo v našom byte- dome by malo byť umiestnené tak, aby sa v ňom videl najvyšší a najnižší člen rodiny cca od 6 rokov a nemalo by nikomu pri pohľade doň odrezávať z hlavy

5. zrkadlá sa nedoporučujú umiestňovať oproti sebe, vytvára to energetický chaos a môže to spôsobiť nepríjemnosti v životoch obyvateľov

21_DOOL_090416_CD_L1_H16. v spálni sa doporučuje umiestniť tak, aby neodrážalo posteľ. Zrkadlo v priestore znásobuje energiu a preto by nemalo dobrý vplyv na pokojný spánok. Nie sú problém v spálni, ak sú súčasťou malého toaletného stolíka- ktorý je umiestnený mimo úrovne postele, alebo ak je zrkadlo na skrini v ktorom sa nieje vidno z polohy ležiaceho v posteli. Ak sa nachádza zrkadlo na skrini a vidíte sa v ňom z pohľadu ležiaceho, tak je potrebné ho na noc prekryť látkou- neprelepuje sa.

7. zrkadlo v jedálni znásobuje prosperitu, doporučuje sa umiestniť vo výške stola a dostatočne veľké, aby odrážalo hojnosť, pohostinstvo a prosperitu. Stôl je symbolom prosperity a hojnosti.

8. zrkadlom je možné odstrániť chýbajúcu časť bytu na pôdoryse, pokiaľ je umiestnené správne. Dáva sa pozor, akú veľkú časť zrkadlo odzrkadľuje, aby nevznikla niekde inde chýbajúca časť. Vhodne je poradiť sa s odborníkom na Feng shui.

9. vždy čisté a nepoškodené zrkadlá nám prinášajú radosť a smiech do domu

10. staré zrkadlá, ktoré sa nachádzali v priestoroch, kde sa udiali násilnosti, vraždy a iné zlé veci sa doporučuje odstrániť a nepoužívať v priestoroch. Starý Číňania verili, že si zrkadlá pamätajú udalosti a preto by mohli narušovať harmóniu v priestore- byte

11. pokiaľ je v kuchyni sporák umiestnený tak , že s pohľadu gazdinky nevidno na dvere, môže sa umiestniť zrkadlo na kuchynskú linku. Umiestni sa tak, aby bolo vidieť za seba a mohli ste kontrolovať dianie za sebou. Veľmi vhodný je aj antikorový digestor, ktorý slúži ako zrkadlo a má vhodne umiestnenú zrkadlovú plochu.

12. zrkadlo nad pracovnou doskou, ktoré odzrkadľuje horáky na sporáku, pomáha znásobovať možnosti zárobku a financií.

13. konvexné zrkadlá sa nedoporučuje umiestňovať v interiéry , len v exteriéry.

 

Využite silu zrkadiel vo svoj prospech.

Veľa pohody a harmónie vo vašich domovoch.

Monika Štanclová

 

Komentáre

Pridaj komentár