Tri piliére domu podľa Feng shui.

Aké sú hlavné piliére domu?

Je dôležité akým smerom a ako máme umiestnenú posteľ?

Ako sa pomocou sporáka dajú pritiahnúť  finacie?

Hlavnými piliérmi priestoru-domu sú Dvere – Sporák- Posteľ.

                                                                                          

    DVERE: sú prvým piliérom domu-bytu-kancelárie. Dvere sa nazývajú ústami domu a vchádza cez ne najviac energie QI, ktorá prechádza celým priestorom. Kvalita tejto energie ovplyvňuje všetkých členov rodiny, ktorí žijú v danej nehnuteľnosti. Pri kanceláriách sú to všetci zamestnanci, ktorí pracujú v danej miestnosti.

Je veľmi dôležité, ako sú vchodové dvere umiestnené, pretože cez ne prúdi energia QI. Kvalita energie, ktorá prechádza dverami, ovplyvňuje a zároveň riadi energetiku priestoru. Preto je vhodné dbať na určité zásady. Dvere plne funkčné, pevné a tie, ktoré sa nezasekávajú, nevŕzgajú a nič im neprekáža pri ich otváraní, zaručujú dostatočný prítok energie do priestoru. V opačnom prípade negatívne ovplyvňujú obyvateľov danej nehnuteľnosti. Označenie menovkou a zvýraznenie vstupu pomáha energii ľahší vstup.

Pri vstupe do rodinného domu  či bytu sa môže zvýrazniť vstup kvetináčmi, vázami, výraznejšou dekoráciou, svetlom nad vchodom a polkruhovou rohožkou aby sa natiahlo čo najviac energie QI.

Materiály a farby sa dávajú podľa toho v akom svetovom smere sa vchod nachádza a aké sú lietajúce hviezdy v danom roku.

 

Sporák: je druhým piliérom domu – bytu

Sporák v byte- dome predstavuje možnosť zárobku, finančnú prosperitu a kvalitu zdravého stravovania. Preto sa pri jeho umiestnení dodržiavajú  určité zásady. Nedoporučuje sa v SZ časti domu z pohľadu centra podľa školy kompasu. Sporák umiestnime tak, aby mal pevnú stenu ( nie ostrovček), dostatočný odstup od umývadla- dresu, chladničky. Tak, aby nevznikal konflikt dvoch živlov vody a ohňa.  Týmto vzájomným bojom živlov vzniká deštrukčný cyklus. To spôsobuje nerovnováhu energetiky v priestore, konflikty a hádky.

Požívanie všetkých 4 horákov podporuje prísun prosperity a financií. Taktiež plne funkčný, nepoškodený a čistý sporák. Umiestňuje sa tak, aby bolo vidieť na dvere. Čelná časť má smerovať priaznivým smerom podľa Gua čísla gazdinky.

 

 

 

Posteľ: je tretím pilierom domu – bytu

Pre kvalitný a zdravý spánok, pri ktorom načerpáme z  nahromadenej energie QI, je poloha postele dôležitá. Umiestňuje sa podľa priaznivých smerov vypočítaných z Gua čísla. Najpriaznivejší smer na spánok je TIEN JI- nebeský lekár. pre každé gua číslo je to iný svetový smer. Gua číslo sa používa predovšetkým vo vzťahu k uloženiu hlavy určitým svetovým smerom,smerom pri spánku.

 

Posteľ sa umiestňuje v energetickom závetrí. Nie oproti dverám, pod okno, v blízkosti komínov,  radiátora pod nízkymi šikminami, pod strešnými oknami. Narušuje to pokojný spánok a energetiku človeka. Dlhodobý spánok na takýchto miestach spôsobuje vyčerpanosť, únavy a zdravotné problémy. Kvalitná, pevná a nepoškodená posteľ  ovplyvňuje spánok a zdravie človeka.

Pri polohe posteli sa zohľadňuje aj na zásady 5 nebeských zvierat vo feng shui.

1. Korytnačka – predstavuje stabilitu a bezpečnosť – pevná stena za posteľou

2. Drak – predstavuje spánok

3. Tiger-  predstavuje aktivitu- po pravej strane z polohy ležiaceho sa umiestňujú ochranné symboly

4. Fénix- predstavuje sny – pre dobrý rozhľad, inšpiráciu a sny je potrebné mať pred posteľou priestor

5. Had- predstavuje dobrú matrac, pevnú kvalitnú posteľ

Nieje ľahké nájsť ideálne miesto, kde sú zastúpene všetky nebeské zvieratá. Sú však dôležité pre harmonické bývanie a dobré životné podmienky obyvateľov domu.

Využite silu nebeských zvierat a troch piliérov  na podporu vášho bývania, oddychu-spánku a aj na pracovisku.

Staňte sa fanúšikom našej fecebook stránky a budete dostávať najnovšie informácie z oblasti zdravého bývania.

Veľa pohody a harmónie.

Monika

 

Komentáre

  1. Optimálne umiestnenie hlavy je u každého iné, neexistuje všeobecné pravidlo. Posteľ sa umiestňuje do priaznivého smeru a to je vyrátané z dátumu narodenia. Dátum narodenia a hodina je podstatná pre určenie Gua čísla a podľa toho sa určujú priaznivé a nepriaznivé smery, postele, pracovného stola a iných vecí v priestore.
    Krásny deň želám. Monika :-)

Pridaj komentár