Kov vo FENG SHUI – symbol precíznosti.

Ako používať element kovu v priestore, aby  podporoval vnímavosť a jasnú myseľ?

Viete, že správne umiestnenie kovu posilní precíznosť a presnosť pri práci?

Môže symbolika kovu podporiť alebo poškodiť priestor?

Kov vo feng shui znamená presnosť, jemnosť a precíznosť. Správny balans energie kovu v interiéri  prinesie vyššiu vnímavosť, pomôže dosiahnuť efektivitu pri práci a taktiež pritiahne energiu rastu. Nesprávne použite alebo jeho absencia v priestore oslabuje danú oblasť, jej energetiku a vplyv na človeka.

Feng shui kuchyňa- kov

Kov je jedným z piatich elementov vo feng shui. Z pohľadu feng shui element kovu delíme na pretavený kov ( mosadz, meď, zlato…) a na biely kov( striebro, nerez, ale aj sklo, kryštáľ) za biely kov sa považuje aj biela technika, sklenené dekorácie, nábytok z nerezu, budovy alebo skladové priestory z plechu v okolí, obrazy kovových mostov a kovové konštrukcie, sochy.

Predtým, ako sa rozhodnete používať element kovu, skúste sa pozrieť na to, ako vplýva na Vás jeho energia. Čo cítite keď vidíte kovové predmety, zrkadlá, zlatú, medenú, sivú alebo bielu farbu? Každý sme iný a preto je dobré pracovať aj so svojou intuíciou, s pocitmi  – s QI človeka- ktorý je jednou z troch energii. Viete si predstaviť biele steny, obrazy mostov,  alebo kúpeľňu v tejto farbe? Pre mňa je element kovu symbolom rastu, precíznosti, čistoty, presnosti a úspechu.

KEDY používať element kovu? feng shui- zvonkohra

Element kovu je vhodné použiť pri eliminovaní nepriaznivých vplyvov hviezd č.5 a čiernej hviezdy č. 2. Tieto nepriaznivé lietajúce hviezdy sa presúvajú každý rok do iného sektoru( svetového smeru). Symbol kovu použijeme na vyváženie a stiahnutie nepriaznivého vplyvu  týchto hviezd v danom sektore, po konzultácii s odborníkom na feng shui.

Kov sa využíva aj vtedy ak potrebujete vyvážiť energetiku priestoru, Vaša sústredenosť pri práci je slabá, napredovanie a plány potrebujú podporiť. Použite vhodné obrazy,  dekorácie a zvonkohry. 

 

KDE je potrebné sa zamerať a použiť element kovu?

Elementu kovu patrí západná časť celkového priestoru( používame tu pretavený kov) podľa Bakua tabuľky a severozápadná časť ( tu používame biely kov). Na západe pridaním kovu podporíte majetkové bohatstvo, deti a budúcnosť. Ak sa nachádza tento sektor v spálni alebo detskej izbe je vhodné, aby bol prvok kovu zastúpený vo farbe poprípade ako dekorácie. Je vhodné ho použiť aj Severo západnej  časti priestoru, kde ním podporíte cestovanie a taktiež sa používa v severnom sektore na podporu kariéry. Oblasti kde sa nedoporučuje používať element kovu sú Východ a Juho – východ.

Prihliadame na ročné hviezdy( daného roku), aby sa eliminoval ich nepriaznivý vplyv.

zrkadlo v spálni feng shui - kovAKO dekorovať s elementom kovu?

Je veľa možností ako použiť kov v priestore. Viete už ktorá časť domu patrí tomuto elementu a pomocou kompasu si správne určite svetové smery. Dekorácie, ktoré predstavujú element kovu sú : misy na ovocie, kryštáľ, mosadzné alebo medené rámy na obrazoch, zrkadlá, sochy,  kovové vázy, modely áut a rôzne doplnky z kovu. Obrazy Eifelovej veže, s tématikou veľkých stavieb, chrámov a budov. Obrazy a symboly vyššej moci.

Možností je veľmi veľa a preto je dobré si vyberať podľa toho ako kov vnímate, ako na Vás vplýva, ale nezabúdať na význam tohto elementu.

Staňte sa fanúšikom našej fecebook stránky a budete dostávať najnovšie informácie z oblasti zdravého bývania.

Veľa pohody a harmónie.

Monika

Komentáre

Pridaj komentár