Jarná očista priestoru.

Cítite sa po zime unavený?

Aj keď svieti slniečko ste bez nálady a energie?

Tak ako  telo potrebuje jarnú očistu po zime, aj priestor, v ktorom bývate je potrebné očistiť a  “prevetrať”.

Jarné upratovanie v priestore môže urobiť zázraky v osobnej energetike. Podporí a naštartuje život vo všetkých oblastiach života. Začať je potrebné hneď. Zopár tipov ako začať a čo urobiť pre očistu priestoru.

Okná:        

Zima zanechala za sebou prach a nánosy na oknách, vchodových dverách, chodníkoch no aj vo vnútorných priestoroch. Okná sú očami domu, tak im vravia v starej Číne.

Dlhodobo poškodené a špinavé okná poškodzujú zrak. Poškodené kľučky na oknách, okná, ktoré nedoliehajú a prefukujú je potrebné opraviť alebo vymeniť. Do vody, s ktorou umývate okná, pridajte ocot. Ocot sa odporúča použiť aj na prečistenie celého priestoru, na podlahy, skrine, dvere, vchodové kľučky. Očistite priestor od negatívnych energií.

 

Skrine:

Prevetrajte si skrine. Vytrieďte oblečenie, ktoré už nenosíte alebo je poškodené. Urobte si  miesto pre nové veci a nový začiatok .

Nábytok a koberce si pretrite tiež octovou vodou. Pohýbte nábytkom a skriňami, rozprúdite stagnujúcu energiu. Usporiadajte nábytok tak, aby energia, ktorá prechádza vaším priestorom mohla ľahko a voľne prúdiť. Nemalo by je v ceste nič zavadzať. Energia sa totiž správa ako človek. Ak musíte neustále obchádzať a prekračovať veci, tak aj energii to bráni voľnému plynutiu v priestore.

 

Kuchyňa:

Ak chcete vylepšiť vaše zdravie, zbavte sa všetkých vecí čo blokujú energiu v kuchyni. V kuchynskej linke, komôrke, a chladničke. Pretože stav kuchyne je odrazom vášho zdravia. Vyčistite preto kuchyňu, chladničku a všetky priestory čo súvisia s jedlom. Vytvorte novú a sviežu cestu pre príchod energie Qi. Umiestnite si tri druhy rastlín do kuchyne, najlepšie bylinky( mätu, bazalku, pažítku atď). Východná časť bytu – domu patrí zdraviu, ak sa nenachádza kuchyňa v tomto svetovom smere( merané podľa školy kompasu) prečistite a skontrolujte aj túto časť domu-bytu.

 

Kvety a farby:

Kvety vyžarujú pozitívnu energiu Qi v priestore. Zdravé, plné života a kvitnúce kvety dokážu pozitívne ovplyvniť domov. Staré, vysušené a poškodené vyhoďte a nahraďte novými rastlinami. Urobte si radosť  a vyberte si kvet, ktorý vám bude pripomínať jarnú očistu vášho domova. Najvhodnejšie umiestnenie kvetov je vo východnej, juho – východnej a južnej časti domu. Vázu  s kvetmi môžete umiestniť aj na jedálenský stôl. Stôl je symbolom rodinného života, hojnosti a prosperity.

Ak je potrebné vo vašom byte vymaľovať  jednotlivé miestnosti,  vyberte si vhodné farebné kombinácie podľa Bakua tabuľky( svetového  smeru). Posilnite si farbou a doplnkami danú oblasť.

Rozjasnite a vyčistite svoj domov od stagnujúcej a negatívnej energie. Obnovte svoje bývanie a vaše zdravie.Vykročte na novú cestu bývania a vyplňte ho  zdravou a pozitívnou energiou. Jar je začiatok nového života v prírode. Nech je novým začiatkom aj vo vašom živote.

Rada odpoviem na vaše otázky aj na Facebooku, kde sa môžete stať naším fanúšikom a budete informovaný o všetkých novinkách, tipoch a radách zdarma.

Veľa pohody a energie želá Monika

 

 

Stiahnite si Ebook zdarma

Komentáre

Pridaj komentár