Čo prinesie rok ohnivého kohúta (fénixa)?

Aký bude rok ohnivého kohúta?  rok-kohuta-2017

Ako nás ovplyvnia ročné hviezdy v roku ohnivého kohúta?

Aké hviezdy vstupujú do jednotlivých svetových smeroch?

Vláda ohnivého kohúta začína podľa čínskeho solárneho kalendára 3.2.2017. Živel ohňa nás bude sprevádza aj v tomto roku 2017. V kombinácii s kovovým znamením čínskeho zveratníka bude však energia iná, ako ten minulý rok. Ženská, jemná a mäkka energia bude tento rok prechádzať celým rokom. Oheň už nebude páliť, tak ako to bolo v roku opici, ale bude plápolať jemne, svojou silou dokáže presvetliť a rozžiariť každý priestor. Nie však ničivým ohňom, ale jemným teplom.

Energia tohto roku nás bude svojou jemnosťou a eleganciou inšpirovať hlavne v kreativite a tvorení nových vecí. Energiu by sme mali koncentrovať aj na seba a nechať rásť  naše vnútro.

fenixKohút je síce rád na výslní a rád sa ukazuje, no jeho vystupovanie nieje veľmi diplomatické. Tohoto roku sa máme naučiť byť sebavedomejší, uvedomiť si svojich vlastných síl, nabrať viac vnútornej sily a odhodlania. Kohút sa ponesie v znamení tvorivosti, podnikania, vzdelávania, osobného rozvoja a finančných investícii. Bude to vyžadovať systematickú, tvrdú prácu na sebe a na projektoch. Na základe precíznosti a zodpovednosti  sa posunieme vpred a môže nás čakať úspešný rok.

Dariť sa má najmä v oblasti filozofie, rozvíjaniu inteligencie, vedcom, učiteľom, celý IT sektor ale aj ľudom zaoberajúci sa kreativitou ako je šperkárstvo, módny priemysel, stolári, architekti, dizajnéri.

V partnerských vzťahoch bola opica veľmi seriózna. Tie vzťahy, ktoré sa minulého roku nerozpadli, sa tohto roku posilnia. Kohút sa rád predvádza a rád opantáva vonkajším vzhľadom. Je dobré v novo nadviazaných vzťahoch nehľadieť len na vonkajšiu krásu , ale aj na hlbšie spoznanie a vnútornú inteligenciu. Inak by tieto vzťahy nemali dlhú perspektívu.

Hviezda Veľkovojvodu Jupitera( TAI SUI) vstupuje v roku kohúta do druhej tretiny západnej časti. Je to akési božstvo roku, ovládajúce príslušné znamenie daného roku. Tento rok pôsobí práve zo smeru ohnivého kohúta. Zaberá vždy 15 stupňov z jedného svetového smeru.  Je to teda západ na kompase Lo pan v rozmedzí 262,5 – 277,5st. Každá hviezda má svoj význam a preto je potrebné vedieť, aký vplyv majú jednotlivé hviezdy na náš život v danom roku. U Veľkovojvodu Jupitera je dôležité vedieť , že nemá rád vyzývavé pohľady. Preto sa treba vyhnúť tomu, aby ste sedeli tvárou voči tomuto svetovému smeru- západ 2. Týka sa to pracovného stola, jedálneho stola alebo gauča v obývacej izbe.

Keď budete sedieť chrbtom, veľkovojvoda Jupiter vám pomôže získať autoritu a držať veci pod kontrolou.  Nedoporučuje sa v tomto roku 2017 ani žiadne výrazné renovácie a rekonštrukcie v západnom sektore druhej tretiny či už v interiéri alebo exteriéri.

Druhá škodlivá energia, ktoré je v opozite s Tai Sui je Sui Po. Tá sa nachádza v druhej tretina východu, sektor zajaca.  Táto energia je slabšia, no taktiež je vhodné dodržiavať opatrenia.  Nesedieť chrbtom tomuto smeru, nerobiť rekonštrukcie domu budovy, ktorej chrbát je v tomto smere, nestavať  novú budovu, ktorej chrbát by bol v tomto smere, obmedziť hluk, používanie dverí. Nielen ľudia sú v nebezpečenstve, ale rovnako aj budovy, domy, ktoré sú orientované smerom zo vstupom Západ druhá tretina. Alebo smerom na Východ tretia tretina -smerom zajaca. Na ochranu a zmiernenie vplyvu týchto dvoch nepriaznivých energií je vhodné použiť prvok kovu.

zajacNajnáročnejší rok bude pre ľudí narodený v znamení Zajaca, znamenie zajaca je v opozite s ohnivým kohútom. Je takzvaný škodca roku a preto je oslabená jeho energia. Najmä v marci, ktorý je aj mesiacom zajaca v roku kohúta, by ste mali byť opatrný. Nepodpisovať zmluvy, nemeniť zamestnanie, nesťahovať sa , nerobiť životné rozhodnutia. To je dôležité pre tých, ktorý sú narodený v roku zajaca ( 1927, 1939, 1951, 1963,1975,1987,1999,2011).

Náročný rok bude aj pre ľudí v znamení kohúta. Kohút je taktiež v zlej pozícii, pretože kohút je veľmi prepojený s veľkovojvodom Jupiter – Tai sui je škodca roka, ktorý sídli práve vo vetve kohúta tohto roku 2017. Pre tých, ktorí sú narodení v roku kohúta( 1921, 1933, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005) dávajte si pozor v mesiaci marec( mesiac zajaca) a september( mesiac kohúta).

Ďalšie znamenia, pre ktorý je rok kohúta náročný, sú pes a potkan. Tieto znamenia sú tiež v zlej konštalácii so škodcom roka.  Najmä v mesiacoch október (mesiac psa) a v mesiaci december (mesiac potkana).

Výnimočný bude pre ľudí narodených vo vetve draka, tigra, koňa a prasaťa.

Lietajúce hviezdy pre rok 2017 ohnivého kohúta:

SEVER hviezda č. 6 biela hviezda sily a autority. Táto hviezda sa nachádza v severnej časti. Kovová hviezda predstavuje silu a autoritu. Financiám sa bude dariť  hlavne tam, kde je vstup do bytu-domu v tomto smere. Kombinácia kovu a vody prináša moc a podporí aj kariéru a financie.

Severovýchod hviezda č. 4 zelená hviezda romantiky a akademických úspechov. Hviezda č. 4 je www.fengshui-zdravebyvanie.skpozitívna hviezda, avšak v kombinácii s 8 – zemou vytvárajú nepriaznivú kombináciu.  Boj starého dreva (4) so zemou (8) vytvára tlak na deti- chlapcov do 12 rokov, nervozitou a úrazy. Na zmiernenie nepriaznivej kombinácie hviezd doplníme prvok ohňa vo forme farby.

VÝCHOD hviezda č. 8 biela hviezda prosperity a hojnosti. Kombinácia  hviezd 8 a 3 netvoria veľmi priaznivú kombináciou. Zemná osmička bude atakovaná drevenou trojkou a tá bude oslabovať jej silu. Riziko je hlavne pre mladých mužov od 21-35 rokov. Pozor by si mali dávať hlavne na zranenia.  Keďže je 8 hviezda financií, podporí finančné príjmy, ale aj nadobudnutie majetku a pasívnych príjmov. Potlačíme nepriaznivú kombináciu pridaním ohňa v danom svetovom smere.

Juhovýchod  hviezda č. 9 ohnivá hviezda šťastných udalostí a povýšenia. Priaznivá ohnivá deviatka nám napomôže vo vzťahoch, dobrej intuícii, bystrosti a dobrého úsudku. Ohnivá deviatka je podporovaná drevenou 4. Podporí príležitosti na postup v práci, ale aj na finančné príležitosti a ich správne investovanie. 

JUH hviezda č. 5 žltá hviezda( 5 žlčí) hviezda nebezpečenstva a problémov. Táto nepriaznivá hviezda sa presunula tohto roku do JUHU . Negatívna energia tejto hviezdy spôsobuje stratu peňazí a narušenie plánov. Južný vstup do bytu- domu – kancelárie, je potrebné ošetriť kovom, ak je možné použiť kovový prvok, najlepšie okrúhle tvary. Nerekonštruovať, nerobiť žiadne úpravy, ani vo vnútri priestoru, ani vonku na pozemku. Nedoporučuje sa spať a dlho sa zdržiavať v tomto sektore. Ohrozené budú najmä dievčatá od 12-21 rokov. Ak je v tomto sektore detská izba doporučuje sa dievčatá presťahovať.

fontánaJuhozápad hviezda č. 7  červená hviezda rivality a krádeží.  O tejto hviezde sa hovorí aj ako o zlodejke. Nepriaznivá kombinácia medzi  kovovou 7 a zemskou 2 prináša nevyvážený vzťah medzi ženami. Pozor by ste si mali dávať pred krádežami, ohováraním a klebetami. Problémy s trávením, žalúdočné problémy, ale aj pocit osamotenia môže spôsobovať táto kombinácia hviezd. Na zmiernenie pridáme do sektoru vodu a kovový prvok.

Západ hviezda č. 3 jadeidová hviezda hádok a konfliktov. Vplyvom drevenej hviezdy s kovom vzniká nepríjemná energia. Pozor na poranenia, väčšiu opatrnosť je potrebné dávať pri cestovaní autom. Západný sektor je pod vplyvom hádavej trojky, ktorá vyvoláva napätie, spory, konflikty a ohrozovať bude aj hmotný majetok. Na zmiernenie nepriaznivej energie hviezd  a vládca roku,  pridáme oheň. Pozor by si mali dávať ľudia so vstupom na Západ.

Severozápad hviezda č. 2 hviezda chorôb. Negatívna energia tejto hviezdy spôsobuje oslabenie a časté choroby. Svetový smer je nevhodný na spanie. Nedoporučuje sa rekonštrukcie a veľký pohyb. Na zmiernenie nepriaznivej hviezdy doplníme prvok kovu. Ohrozený budú najmä muži otcovia.

Centrum hviezda č. 1 biela vodná hviezda dobrej reputácie a pokroku. Priaznivá vodná hviezda podporí cestovanie, štúdium a akademický úspech.

Využite pozitívnu energiu priaznivých hviezd na podporu vášho osobného a pracovného života.

Staňte sa naším fanúšikom na našej facebook stránke a budete dostávať najnovšie informácie v oblasti zdravého bývania.

Veľa úspechov, pohody a harmónie v roku ohnivého fénixa 2017 .

Monika Štanclová

 

 

Komentáre

 1. Ahoj Janka.

  ďakujem za postreh, bol tam naozaj preklep, za čo sa ospravedlňujem. Rok bude náročný pre psa potkana, kohúta a zajaca. Ak sa veci , ktoré boli dôležité pre osobný rozvoj, posun alebo nové začiatky začali konať už v roku ohnivej opice, tak tieto znamenia nebudú mať až tak ťažký rok. Ak však posúvali a odkladali veci , tak je možne , že sa to všetko teraz naraz zosype. Preto môže byť tento rok pre nich náročný. Nedoporučujem púšťať sa do nový projektov, zmenu práce, vrhať sa bezhlavo do vzťahov. Pokojný a prospešný rok ohnivého kohúta tebe aj synovi. :-)

 2. Jardula píše:

  Ja som tusim zajac (1.maj 1963) a aj syn (21.4.1987). Minuly rok som mala riadne blby – hlavne zdravotne…to akoze by pokracovalo aj tento???? Máriška moja.Papap

  • Minulý rok bol pre zajace mimoriadne priaznivý, ak sa však objavili zdravotné problémy, tak tie môžu byť spôsobené nevyváženou energetikou, vo vašom priestore, alebo nepriaznivým vplyvom z vonku. Pozrite sa aj na vašu východnú časť domu – bytu. Ak vás zaujíma feng shui a práca s jej energiou, bolo by vhodné, aby ste si pozvali na konzultáciu odborníka. Objasní Vám kde by mohol byť problém. Takto na diaľku sa to nedá posúdiť. Veľa úspechov, pohody a harmónie v roku ohnivého fénixa 2017.

 3. Slavka píše:

  Ahoj, rada by som podporila každý smer, ale neradite ako… prosim o viac typov ako osetrit izby, hlavne juhozapad, ked tam mam čiastočne detsku izbu. Ďakujem

  • Ahoj Slávka. Pri každom smere, je napísané, aká hviezda tam tento rok sídli a ako ju podporiť. V juhozápadnom sektore je tento rok 2017 hviezda 7 , krádeží a straty. Na zmiernenie vplyvu tejto hviezdy je potrebné umiestniť prvok vody. Voda je silný element a preto jeho umiestnenie vykonajte v priaznivých dňoch.

Pridaj komentár