Ako kvety ovplyvňujú priestor?

Feng shui je starobylé Čínske učenie, ako vytvoriť vhodný balans energii v priestore a zosúladiť ho tak, aby podporoval orchidea. feng shiuzdravie, šťastie, prosperitu a harmóniu.  Feng shui je o naplnení priestoru energiou farieb,  doplnkami a symbolmi, ktoré dokážu pritiahnuť pozitívne zmeny. Preto  nieje prekvapením, že kvety zohrávajú veľkú úlohu vo Feng shui. Ich silné farby, krása a život v nich dokážu priviesť ohromne silnú energiu QI do domácností, kancelárii a všetkých priestoroch.

Kvety majú svoje nezastupiteľné miesto v každom priestore. Používajú sa prevažne ako doplnok v interiéri a exteriéri. Vo Feng shui majú kvety hlbší význam ako len dizajnérsky doplnok. Okrem estetického využitia majú aj energetický význam. Poradcovia Feng shui sa riadia predovšetkým energetickou analýzou priestoru a energetickými kvalitami jednotlivých druhov kvetou.

Dôležité je nielen vzhľad, ale aj kvalita energetického vyžarovania, takzvané neviditeľné vibrácie. Preto sa v rámci feng shui uprednostňujú kvety s okrúhlymi listami, nie špicaté – ostré listy a ostne. Tak isto sa vyhýbame kvetom, ktoré sú spájané s negatívnymi vlastnosťami – svokrine jazyky- ( Sansevieria) nedoporučujeme a odstraňujeme z priestorov , kde sú časté hádky. Kvety ako Juka, kaktusy, palmy, ktoré majú ostré listy, sú ako šípy, ktoré presekávajú okolitú energiu. Narušujú harmóniu a energetický tok, tým vznikajú hádky a napätie. Taktiež suché, poškodené a kvety napadnuté škodcami odstráňte zo svojho príbytku.

pivonia LÁSKA

Tí, ktorí hľadajú lásku, by si mali umiestniť kvet pivónie vo svojej domácnosti. Či živé alebo na obraze kvet pivónie podporuje lásku a romantiku. Ak si chcete pritiahnuť romantiku môžete si ich umiestniť do spálne. Ružové pivónie prezentujú ženskú krásu a uzdravovanie. Obraz s rozkvitnutým stromom čerešne tiež podporí lásku, harmóniu a nový začiatok.

 

 

ZDRAVIE                                                                 fikus

Na podporu zdravia a životnej vitality sa používajú kvety tipu strom (tie ktoré majú kmeň) alebo obrazy so symbolmi stromu. Figovník kaučukový, fikus benjamín alebo čínska ruža. Umiestnením vo východnej časti domácnosti podporíte zdravie všetkých členov rodiny. Taktiež sa môže umiestniť obraz kvetu lotos. Lotos je aj kvetom osvietenstva a symbolom čistoty.

 

 

lotosovy-kvet  KARIÉRA

Na podporu a rast kariéry je vhodný kvet Orchidei. Najlepšie ak sa umiestni do obývacej izby, do južnej časti domu na podporu celej rodiny. Orchidea je aj kvetom Feng shui tak ako Lotos. Symbolizuje čistotu, hojnosť, dokonalosť a duchovný rozvoj.

 

 

PROSPERITA                                                     seflera

Na podporu prosperity a bohatstva sú vhodné kvety s drobnými lístkami, predstavujú peniaze. Juho-východná časť domu-bytu symbolizuje peniaze a bohatstvo. Umiestnite si do tohto sektoru kvet Tučnolistu, Šefleru, Fikus benjamín. Môžete aj obrazy s borovicou, poprípade obrazy, na ktorých sú chryzantény. Chryzantény predstavujú pokoj, rovnováhu  a úspešný život.

Ak túžite dosiahnuť zmeny vo svojom živote, začnite malými krokmi. Kvety sú krásne nielen pre oči, ale dokážu vytvoriť neopísateľnú atmosféru v priestore a našich životoch.

Ako si začať vytvárať svoje harmonické bývanie nájdete v EBOOKU 7 tipov ako si vytvoriť harmonické bývanie.

Potrebujete poradiť ako a kde si umiestniť kvety a obrazy vo vašom bývaní? Kontaktujte ma.

Pripojte sa k nám na našu Facebook stánku a budete dostávať rady a tipy ako začať pri vytváraní harmonického domova.

Veľa krásnych kvetov a energie vám želá Monika.

Tu si stiahnite Ebook zdarma.

 

 

 

 

Komentáre

Pridaj komentár