Advent a Vianoce v roku ohnivého kohúta.

Kde a ako je najvhodnejšie umiestniť stromček a vianočnú dekoráciu?

Vplýva svetlo, farby a tvary na náš priestor v čase Vianoc?

Ako posilniť priaznivé hviezdy v roku ohnivého kohúta?

Ako sa dá pomocou Feng shui pritiahnuť a vytvoriť pokojná a harmonická energia?

Vianoce sú sviatkom pokoja, lásky a predovšetkým  sviatkom rodiny. Využite čaro týchto sviatkov a pritiahnite si  čo najviac pozitívnej energie. Vianočnú atmosféru si želá vykúzliť každý z nás pre seba a svojich najbližších. Pomocou malých tipov si ju viete vytvoriť aj sami doma. Správnym umiestnením dekorácie a vianočného stromčeka si viete vytvoriť priaznivú atmosféru a pokojný domov pre svoju rodinu a priateľov. Ak vyberiete aj správne načasovanie na dekorovanie, docielite tým aj pozitívnu podporu priaznivých hviezd. adventný veniec 3

Živel ohňa nás sprevádza celým rokom kohúta. V kombinácii s kovovým znamením čínskeho zveratníka je však táto energia iná, ako minulý rok. Ženská, jemná a mäkka energia nás ovplyvňuje celým rokom. Oheň už nepáli, tak ako to bolo v roku opici, ale plápolá jemne a svojou silou dokáže presvetliť a rozžiariť každý priestor. Nie však ničivým ohňom, ale jemným teplom.

Ohnivá energia nás svojou jemnosťou a eleganciou inšpiruje hlavne v kreativite a tvorení nových vecí. Túto energiu by sme mali koncentrovať aj v našom vnútri a nechať rásť nás potenciál.

 

 

Ako pritiahnuť  pozitívnu energiu Qi v roku ohnivého kohúta( fénixa)? 

vstup východ1.Vianočná dekorácia na vchodových dverách.

Najviac energie Qi vchádza cez vchodové dvere. Vytvoriť  cestu na pritiahnutie energie do priestoru-domu bytu je dôležité. Vchod predstavuje vitalitu celého priestoru. Použite vianočné dekorácie, girlandy, ozdoby a svetlá tak, aby ste vytvorili atmosféru, ktorá víta do vášho domova. Farba a materiál sa doporučujú podľa svetového smeru, ktorému prislúcha a podľa ročných lietajúcich hviezd.

–  Západný vstup do bytu- domu. Doporučuje sa, ak je možné použiť kovový prvok, najlepšie okrúhle tvary. Dekorácie zlaté, medené a žlté. V tomto roku aj červená farba na oslabenie nepriaznivej hviezdy (jadeidová -hádavá trojka), ktorá vyvoláva napätie, spory, konflikty. Doporučuje sa umiestniť svetlo, aby sa eliminoval jej negatívny vplyv.

– Severo- západný vstup, použite dekorácie strieborné alebo biele. Žiadne svetlá, aby sa neaktivovala nepriaznivá hviezda ( chorôb).

– Severný vstup použite vodné farby, biely kov, modrú alebo bielu. Ak je v tomto svetovom smere vstup do domu- bytu, prinesie rok kohúta veľa finančných príležitostí. Podporte ho aj svetlom.

– Severo – východný vstup, použite zemné farby, žltú, oranžovú a hnedú. Svetový smer oslabuje drevená hviezda. Na zmiernenie nepriaznivej kombinácie hviezd doplníme prvok ohňa vo forme farby. dekorácie, ale aj keramické ozdoby, vázy, doplnky v zemných farbách.

 Východný vstup,  použite dekorácie vo farbe zelenej, modrej, svetlá  červené na zmiernenie zemnej hviezdy, ktorá atakuje drevo a oslabuje ho. 

– Juho- východný vstup,  použite modré a červené dekorácie . Ohnivá deviatka je podporovaná drevenou 4. Podporí príležitosti na postup v práci, ale aj na finančné príležitosti a ich správne investovanie. V tomto smere sa doporučuje použiť aj svetlá.

– Južný vstup,  Ak je to možne doplniť živé drevo. Kvety ku vstupu, ale aj pred dvere, aby sa zmiernila energia negatívnej hviezdy. Ak je možné použiť aj kovový prvok, najlepšie zvonkohru.  Tento rok sa nachádza nepriaznivá hviezda 5 žlčí. Nedoporučuje sa umiestniť svetlo, aby sa neaktivoval jej negatívny vplyv.

– Juho -západný vstup,  použite dekoráciu v zemných farby a červenúSvetový smer oslabuje hviezda č. 7, ktorá vyvoláva stres a nervozitu. Použite aj kovové prvky na potlačenie jej vplyvu.

2. Vianočný stromček.

Vianočný stromček je symbolom hojnosti a prosperity. Ak chcete podporiť priestor, je potrebné ho umiestniť do správneho svetového smeru – podľa ba- kua tabuľky. Doporučuje sa prihliadať aj na 5 elementov v priestore a aktuálne lietajúce hviezdy( podľa školy hviezd na tento rok 2017). Stromček patrí  elementu dreva, preto najvhodnejšie miesto na jeho umiestnenie je východ,  juho- východ. Tento rok je v oblasti juho –  východu (ohnivá hviezd), ktorá bude podporovať tok financií, pracovné postupy a správne investovanie.

Vianočný stromček umiestnite tak, aby nebránil energii QI voľne prúdiť. Urobte si miesto v obývacej izbe, ak je potrebné premiestniť nábytok tak, aby  nebránil v prúdení energii. Nedoporučuje sa postaviť stromček do stredu izby.

– Najvhodnejšie umiestnenie Vianočného stromčeku je vo východnej časti- podľa bakua tabuľky.

– Dekorácie a farby na juhu použite zelené, fialové, sýta ružová farba, drevené a slamené dekorácie. Tohto roku 2017 sa v tejto časti nedoporučuje umiestniť.

– Ak si umiestnite stromček na juho západe, použite zemné farby, tohto roku 2017 aj prvky kovu.

– Ak si umiestnite stromček na západe, použite zemné farby, zlaté, žlté alebo medené doplnky. V tomto roku 2017 aj červené.

– Ak si umiestnite stromček na severo západe, použite zemné farby, biele, strieborné alebo modré dekorácie. Tohto roku sa nedoporučuje nakoľko je smer oslabený hviezdou chorôb. Svetlom by sa mohla aktivovať.

– Ak si umiestnite stromček na severe, použite modrú, sivú, striebornú farbu a biele svetlá.

– Ak si umiestnite stromček na severo východe, použite dekorácie v zemnej farbe, fialovú, ružovú a červenú farbu.

– Ak si umiestnite stromček na východe, dekorácie vo farbe modrej a zelenej.

– do centra domu- bytu sa tento rok nedoporučuje umiestňovať stromček ani žiadna svetelná dekorácia.

Brillo-y-nieve-en-casa-para-celebrar-Navidad3 - kópia 3.  Adventná dekorácia a vianočný stôl.

Adventný veniec a dekorácia je predzvesťou čarokrásnych sviatkov rodiny.

Stôl je symbolom hojnosti a prosperity. Obzvlášť na Vianoce, keď sa rodina schádza pri spoločnom stole, aby prežila najkrajšie sviatky v roku. Vianoce sú aj sviatkom rodiny, preto vytvorenie harmonickej atmosféry je prioritou hádam každej rodiny.

Vytvorte sviečkami, olejmi a vôňou chutného jedla tu správnu rodinnú atmosféru. Nech predstavuje váš stôl hojnosť a dostatok.

Pomocou Feng shui viete vytvoriť harmonický priestor, ktorý nebude len krásne vyzerať, ale taktiež sa v ňom budete cítiť skvelé.  Feng shui nám pomáha vytvoriť domov, ktorý nás bude nabíjať, podporovať a uzdravovať. Využite preto silu energií, doprajte sebe a svojmu bytu malú očistu, vyčarujte si harmonický domov a pokojný predvianočný čas.

Pridajte sa k našej skupine na Facebooku a budete dostávať najnovšie informácie tipy a rady.

Želám krásne, pokojné adventné a predvianočné obdobie.

Monika. <3

Komentáre

Pridaj komentár