5 zvierat vo feng shui.

Aký vplyv má 5 zvierat vo feng shui?

Najstaršou školou vo feng shui je škola tvarou a foriem, ktorá využíva hory rieky, pohoria a iné útvary na posúdenie kvality energie priestoru.

Ideálne prostredie vo feng shui je považované vtedy, ak tvar okolia zodpovedá piatim zvieratám. Zvieratá , ktoré sú používané v škole tvarou sa nazývajú  Čierna KORYTNAČKA, červený FÉNIX, zelený DRAK, biely TIGER a žltý HAD. Každý z nich predstavuje špecifickú charakteristiku.

ČIERNA KORYTNAČKA:

Priradený smer: Sever

Element: VODA

Farba: Čierna

Korytnačka odráža základný aspekt pre dobré feng shui. Svojím pancierom predstavuje stabilitu, ochranu a pevnosť. Ak chce budova  ťažiť z korytnačky, potrebuje za sebou pevnú oporu. Tú môže predstavovať hora, vrch, rad vysokých stromov alebo budovy. Korytnačka má chrániť pred neočakávanými prúdmi ako sú nepriaznivé vetry, príval vody alebo iné druhy nepriaznivých energii.Korytnačka sa využíva aj v priestore,  kde symbolizuje istotu a pokoj. Pri posteli, pracovnom stole alebo sporáku je tiež dôležité prihliadať na to aby boli umiestnené tak , že majú za chrbtom pevnú stenu.

ČERVENÝ FÉNIX:

Priradený smer: Juh

Element: OHEŃ

Farba: Červená

Fénix je mytologický vták, ktorý predstavuje opak korytnačky. Inými slovami, predstavuje výhľad z pozemku, z domu, budovy na okolie pred ním. Ak korytnačka predstavovala ochranu a stabilitu, fénix potrebuje otvorený priestor na príjem energie. Budova musí mať voľný vstup. Vysoké stromy, kopce alebo  ploty zabraňujú a blokujú správnemu toku energie QI. Fénix prináša energiu a vyživuje priestor. Predstavuje budúcnosť a sny. Prináša rýchlu energiu, ktorá nás inšpiruje a podnecuje k správnym rozhodnutiam. Fénix symbolizuje v priestore plány, inšpiráciu a rýchle konanie. V spálni predstavuje fénix sny.Posteľ umiestnite tak, aby ste mali dostatočný priestor pred posteľou. V kancelárii- pri pracovnom stole je vhodné mať voľný priestor pred sebou z pozície sediaceho na podporu inšpirácie.

ZELENÝ DRAKpracovňa

Priradený smer: Východ

Element: DREVO

Farba: Zelená

Z piatich nebeských zvierat je drak popisovaný ako vodný energetický kanál. Horský drak symbolizuje kanály, kde sa zhromažďuje energia a priteká do doliny. Všeobecne sa nachádza ma ľavej strane hada v podobe kopca. V meste je to vyššia budova, vysoké stromy alebo iné štruktúry, ktoré obaľujú hada. Toky energie sa považujú za dračie žily. Ľavá strana je spojená s východom a preto je drak mocným ochrancom tejto časti. Mal by byť vyšší ako pravá strana-tiger a mal by vynikať.  Drak predstavuje múdrosť, prosperitu, prestíž a moc. Drak je považovaný za najdôležitejšie z nebeských zvierat.  V spálni predstavuje drak spánok. Po ľavej strane posteli je vhodné umiestniť vyššiu lampu. Na pracovnom stole, je to rozvaha a na túto stranu stola sa dávajú veci, ktoré potrebujete vybaviť. Ľavú stranu ovládate vy.

BIELY TIGERspálňa

Priradený smer: Západ

Element: KOV

Farba: Biela

Sila tigra, ktorý symbolizuje ochranu, vždy podlieha moci draka. Má tendenciu monitorovať a riadiť činnosti. Je napravo v krajinnej oblasti a aby bola dosiahnutá dokonalá harmónia, musí byť kombinovaná zo štruktúrou draka. Drak symbolizuje mužský princíp, Tiger – ako vzájomne sa doplňujúci opak – symbolizuje ženskosť a jin. V škole kompasu, mu prináleží západný smer, spojený s jesennou a bielou farbou. Preto sa bežne nazýva biely Tiger. To znamená, že oblasť na pravej strane domu alebo v záhrade  by mala byť o niečo nižšia, než na ľavej strane, tak aby drak mohol ovládať a  aby bol tiger pod kontrolou. V tejto súvislosti je potrebné upozorniť na obrazy, ktoré visia v dome s vyobrazením tigra. Nie každý je schopný odolať zúrivý energii tigra. Ak nieje narodený v roku draka alebo tigra. Tiger predstavujem aktivitu a chce ovládať. V spálni predstavuje aktivitu a preto sa umiestňuje po pravej strave niečo nižšie. Na pracovnom stole predstavuje aktivitu. Preto sa tu umiestňujú vybavené veci, aby vás práca neovládala a mali ste ju pod kontrolou.

ŽLTÝ HAD

Priradený smer:  Centrum

Element: ZEM

Farba: Žltá

Had predstavuje centrum a z pohľadu 5 prvkov predstavujem zem. Má za úlohu koordinovať a zosúladiť všetky ostatné zvieratá. Had je vnímavý a citlivý preto riadi a má pod kontrolou všetko čo sa naokolo deje. Had predstavuje dom, človeka a posteľ. V spálni je to posteľ- pevná, kvalitný matrac, ktorá má byť umiestnená v energetickom závetrí. Na pracovisku je to stolička-pevná a  kvalitná.

 

Nieje ľahké nájsť ideálne miesto , kde sú zastúpene všetky nebeské zvieratá. Sú však dôležité pre harmonické bývanie a dobré životné podmienky obyvateľov domu.

Využite silu nebeských zvierat na podporu vášho bývania, oddychu-spánku a aj na pracovisku.

Staňte sa fanúšikom našej fecebook stránky a budete dostávať najnovšie informácie z oblasti zdravého bývania.

Veľa pohody a harmónie.

Monika

 

 

Komentáre

Pridaj komentár